İzmir Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu :


Odtüllüler Dershanesi İzmir'e yeni bir eğitim sistemini daha getiriyor. Odtülüler Koçluk sistemi ile birlikte çalışan koçlarımız öğrencilerin çalışma tarzının yanı sıra ruhen de sınava nasıl hazır olmaları gerektiği konusunda yardımcı olmaktadır.

Tek başına okullarda verilen eğitim iyi bir öğretmenle dahi olsa yeterli gelmeyebilir. Üstelik sürekli değişen sınav sistemlerini düşününce ekstradan bir destek almak gereklidir. Dershanelerde bu desteği sağlamak için her daim öğrencilerin hizmetindedir. Birçok dershane gerek sunduğu imkanlar gerek verdiği eğitim bakımından kendini kanıtlamıştır. Öğrencilere çok önemli destek sağlamaktadır. Fakat öğrenci nasıl bir yol izlemesi gerektiğini, izlemek istediği yolda nasıl çalışması gerektiğini bilemezse bu destek de pek bir işe yaramaz. Işte bu noktada eğitim koçları devreye girer.

Eğitim koçluğu öğrencilerine hedeflerine giden yolda rehberlik etmeye hazır koçlarla olur. Bu koçlar öğrencilerine ulaşmak istedikleri hayallerine giderken önlerindeki sınava nasıl hazırlanmaları gerektiğini anlatmalıdır. Ve bunu da disiplinli bir çalışma programı ile desteklemelidir. Bu program öğrencinin yetenekleri ve ihtiyaçları tespit edilerek hazırlanmalıdır. Okul ve kursların yanında evde çalışabilmesini, çalışmaya istekli hale gelmesini sağlayacak bir program olmalı aynı zamanda.

Eğitim Koçluğu

Odtülüler Koçluk sistemi ile birlikte çalışan koçlarımız öğrencilerin çalışma tarzının yanı sıra ruhen de sınava nasıl hazır olmaları gerektiği konusunda yardımcı olmalıdır. Motivasyonunu artırmanın yollarını göstermeli, sınav stres ve kaygısını nasıl en aza indirmesi gerektiğini söylemelidir. İzmir Eğitim Koçluğu ile işleyen kurslarda öğrenciler her bakımdan sınava hazırlanmaktadır.

Zorlu geçen sınav sürecinde öğrencilere aile desteği de ekstra moral verir. Fakat bunu nasıl yapacağını bilemedigi için çocuğuna destek olamayan aileler var. Ve bu da çocuğu olumsuz yönde etkilemektedir. Eğitim koçları öğrencilere olduğu gibi ailelere de yol göstermektedir. Sınava hazırlanan çocuklarına ne şekilde destek olabileceklerini anlatmaktadır. Aileler maddi yönden her türlü fedakarlığı yapmakta fakat manevi yönden eksik kalmaktadır. Koçlar sayesinde bu eksiklik giderilmeye çalışılır. Arkasında her daim destek olan ailesinin varlığını bilen öğrenciler ise hedeflerine daha emin adımlarla ilerler.

İzmir Odtülüler Dershanesi Eğitim Koçluğu adına görev yapan eğitim koçları aynı zamanda sınava çalışma tarzı konusunda ipuçları da vermektedir. Örneğin sözel sorularda hızlı okuma şekillerini, soruyu pür dikkat kesilerek bir sefer okuyup anlamayı gösterirler. Böylece asıl sınav zamanında öğrenciler zaman kazanıp diledikleri başarıya ulaşmış olurlar.